KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409507
nr 1440 9507
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, Hus. Signerad, olja på papper, 49x64, yttermått inklusive ram: 58x73 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:43:30
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin
Lis Husberg (f. 1920)